+ 86-10-64709959
EN
сите категории

SCBA (Самостоен апарат за дишење) Композитни цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>SCBA (Самостоен апарат за дишење) Композитни цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Дот стандарден SCBA цилиндер

Материјали: јаглеродни влакна и АА 6061.

Лесна тежина: намалете ја тежината 70% од цилиндрот за гас.

Висок притисок: 300bar, 4500psi.

Отпорност на корозија.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански SinoCleansky DOT стандард SCBA цилиндарот е идеален за чување кислород, а карактеристиката 40% - 70% полесна тежина од челичните цилиндри осигурува дека може идеално да се користи како самостојни цилиндри на апарати за дишење.

Покрај тоа, SCBA цилиндерот има положено ДОТ сертификација и може универзално да се користи на американскиот пазар.

Технички карактеристики

Дот стандарден SCBA цилиндер

стандард

тип

Вода капацитет

Работен притисок

ДОТ

DOT4.7L-4500PSI

4.7 L

4500PSI

ДОТ

DOT6.8L-4500PSI

6.8 L

4500PSI

ДОТ

DOT9.0L-4500PSI

9 L

4500PSI

Пакување и испорака

Цилиндрите ќе бидат преполни со меур пластика и картонска кутија секој цилиндар за да се обезбеди безбедна испорака, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, како што е извештајот за тестирање во фабриката или извештај за тестирање на трети лица, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Кој е лагерниот материјал за цилиндерот SCBA?

  Легура на алуминиум 6061.

 • 02
  Што е со употребата на овој вид цилиндар?

  Употребата на SCBA-цилиндерот, главно, вклучително и автономни пожарникари, содржеше апарати за дишење (SCBA), кислород со авиони и рампа за надувување, и други апликации за кои е потребна мала тежина, складирање на гас со висок притисок и др.

 • 03
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  Врз основа на видот и количината, од 20 дена до 45 дена.

Контактирајте нѐ