+ 86-10-64709959
EN
сите категории

SCBA (Самостоен апарат за дишење) Композитни цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>SCBA (Самостоен апарат за дишење) Композитни цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

EN стандарден SCBA цилиндер

Материјали: јаглеродни влакна и АА 6061.

Лесна тежина: намалете ја тежината 70% од цилиндрот за гас.

Висок притисок: 300bar, 4500psi.

Отпорност на корозија.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански EN стандардниот цилиндар SCBA е алуминиумска обвивка со целосно завиткани карбонски влакна.

Целосниот опсег на производи е од 1.5L до 9L со работен притисок 300 бари.

Во меѓувреме, EN стандардот SCBA цилиндар е произведен во строга согласност со EN12245 стандардот, TPED Одобрување, со меѓународни извештаи за тестирање од трети страни, што е целосно усогласено со барањата на европскиот пазар.

(Самостојни цилиндри на апаратот за дишење)

Материјали: Секој цилиндар е алуминиумска обвивка со завиткани карбонски влакна

Заврши: Четканото тело со природна необоена купола е стандардно. Достапен е премаз за цело тело во прав.

чистење: Цилиндрите се даваат комерцијално чисти

Употреба:Идеално е да се складира кислородот.

Технички карактеристики

EN стандарден цилиндар SCBA

стандард

тип

Вода капацитет

Работен притисок

EN12245

EN4.7L-30MPA

4.7 L

30 MPa

EN12245

EN6.8L-30MPA

6.8 L

30 MPa

EN12245

EN9.0L-30MPA

9 L

30 MPa

Пакување и испорака

Цилиндрите ќе бидат преполни со меур пластика и картонска кутија секој цилиндар за да се обезбеди безбедна испорака, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, како што е извештајот за тестирање во фабриката или извештај за тестирање на трети лица, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Кој е лагерниот материјал за цилиндерот SCBA?

  Легура на алуминиум 6061.

 • 02
  Што е со употребата на овој вид цилиндар?

  Употребата на SCBA-цилиндерот, главно, вклучително и автономни пожарникари, содржеше апарати за дишење (SCBA), кислород со авиони и рампа за надувување, и други апликации за кои е потребна мала тежина, складирање на гас со висок притисок и др.

 • 03
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  Врз основа на видот и количината, од 20 дена до 45 дена.

Контактирајте нѐ