+ 86-10-64709959
EN
сите категории

SCBA (Самостоен апарат за дишење) Композитни цилиндри

Ти си тука : Дома>Производи>SCBA (Самостоен апарат за дишење) Композитни цилиндри

Производи

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Стандарден циганд ЦКБА цилиндер

Материјали: јаглеродни влакна и АА 6061.

Лесна тежина: намалете ја тежината 70% од цилиндрот за гас.

Висок притисок: 300bar, 4500psi.

Отпорност на корозија.

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански Стандарден GB цилиндри GB е целосно завиткан композитни цилиндри со алуминиум засилен со јаглеродни влакна.

Тој е идеално погоден за употреба, бидејќи пожарникарите содржат апарати за дишење (SCBA), домашна кислородна терапија, кислород со авиони и рампа за надувување, и други апликации за кои е потребна мала тежина, складирање на гас со висок притисок.

Технички карактеристики

Стандарден циганд ЦКБА цилиндер

стандард

тип

Вода капацитет

Работен притисок

GB28053

6.8L-30MPA

6.8 L

30 MPa

GB28053

9L-30MPA

9 L

30 MPa

GB28053

12L-30MPA

12 L

30 MPa

Пакување и испорака

Цилиндрите ќе бидат преполни со меур пластика и картонска кутија секој цилиндар за да се обезбеди безбедна испорака, со палета или без палета во контејнер, 20ft или 40ft.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за фабрички тестови, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Кој е лагерниот материјал за цилиндерот SCBA?

  Легура на алуминиум 6061.

 • 02
  Што е со употребата на овој вид цилиндар?

  Употребата на SCBA-цилиндерот, главно, вклучително и автономни пожарникари, содржеше апарати за дишење (SCBA), кислород со авиони и рампа за надувување, и други апликации за кои е потребна мала тежина, складирање на гас со висок притисок и др.

 • 03
  Што е со времето за испорака на овој вид цилиндар?

  Врз основа на видот и количината, од 20 дена до 45 дена.

Контактирајте нѐ