< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Третман на вода

Ти си тука : Дома>апликации>Третман на вода

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Течен хлор цилиндер

Производство на производство: ISO9809 / GB5100 / EN

Надворешен дијаметар: 100мм - 800мм итн

Вода капацитет: 40L - 840L

Работен притисок: 2Mpa, 3Mpa

Факултативно: со или без дизајн на прирабница

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

SinoCleansky обезбедува бренд опсег на цилиндар за гас со хлор со GB5100, EN и други меѓународни стандарди, тие широко се извезуваат во целиот свет, вклучувајќи ги Блискиот исток, Југоисточна Азија, Африка, Јужна Америка, Јужна Азија, итн. Од цилиндар за хлор од 52L (65 кг) до 840L (1000 кг), до голем резервоар за филтер за морска вода, SinoCleansky прилагодува инженерски решенија за третман на вода.

Технички карактеристики

Течен хлор цилиндер

стандард

Вода капацитет

дијаметар

Работен притисок

медиумите

GB5100 / МК

52L

232mm

2 Mpa

Течен хлор од 65 килограми

GB5100 / МК

128L

350mm

2 Mpa

Течен хлор од 160 килограми

GB5100 / МК

400L

600 mm

2 Mpa

Течен хлор од 500 килограми

GB5100 / МК

840L

824 mm

2 Mpa

Течен хлор од 1000 килограми

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат спакувани внимателно за заштита. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за тестот, и според различниот стандард, ние нудиме LRS, или BV тест извештај и фабрички тест извештај.

Извештај за тест за фабриката за референца:  

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Која прилагодена услуга ќе ја обезбедите?

  Како прилагодена услуга, со или без прирабница е задолжително. И Специјален дизајн за да се исполни барањето на клиентот.

 • 02
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе се испорачуваат со контејнер, количината на товар е 17 парчиња во 20GP и 38 парчиња во 40GP, сите со цилиндар 800L.

 • 03
  Каков вид на сертификат од трети страни ќе обезбедите за цилиндерот?

  Ние обезбедуваме Извештај за тестот на Лојд (LRS) од третиот дел или извештај за тест за БВ.

Контактирајте нѐ