< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Заварување и сечење

Ти си тука : Дома>апликации>Заварување и сечење

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +
Заварување и сечење

Заварувањето и сечењето е вообичаено за механичкото производство, додека SinoCleansky е од суштинско значење за заварување и сечење. Од цилиндри за висок притисок за О2, Аргон, СО2, до заварени цилиндри за растворен ацетилен, од резервоар за течен гас и испарувач, до регулатори на гас и миксери, сите професионални клиенти можат да се потпрат на СиноКлеански за измислено решение.

 • Ацетилен цилиндер

  Цилиндрите SinoCleansky ацетилен главно се користат во индустриско поле за заварување и сечење. Исто така, широко се користи за складирање и транспорт на ацетилен ...

 • Кислороден цилиндер

  Цилиндар за кислород се широко користени во полето за заварување и сечење. Популарната големина 20CF се совпаѓа со ацетиленскиот цилиндар MC10. и 40CF се совпаѓаат со ацетиленскиот цилиндар Б40....

 • Криогени цилиндри

  СиноЦлеански криоген цилиндар е вид на високо-вакуумски повеќеслоен топлински изолациски отстранлив криогенски течен сад што може да се примени за чување, транспорт на течен гас ....

 • Компактен криогени резервоар

  Серискиот компактен криогенски резервоар SinoCleansky --- SCCT е иновативна платформа за складирање на гас, специјално дизајнирана за замени на корисници на индустриски цилиндри при сечење ....

 • Криогени резервоар

  SinoCleansky дизајнира и произведува вертикален и хоризонтален GB стандарден резервоар за складирање на течен гас од 3m3 до 200m3. Термоизолационите режими вклучуваат ....