< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Заварување и сечење

Ти си тука : Дома>апликации>Заварување и сечење

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Компактен криогени резервоар

Централизиран систем за снабдување со гас

Висока вакуумска повеќеслојна изолација

Автоматско отсекување на постапката за полнење гориво на резервоарот

Стандарден ASME со детален извештај за тестот

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноКлеански Компактен криогени резервоар --- SCCT серија е иновативна платформа за складирање на гас, специјално дизајнирана за замена на корисници на индустриски цилиндри во сечење, заварување, криогена лабораторија, болница и др. SCCT серијата е посигурна, ефикасна и економична. Нашиот SCCT со камион е многу значаен.

SinoCleansky компактен криогени резервоар --- SCCT систем за складирање на серии им овозможува на спакуваните дистрибутери на гас и на корисниците да уживаат во придобивките од испорака на лице место за гас. Избегнување на губење на време, загуба на течност, трошоци за работна сила при замена на цилиндрите. Користејќи серија SCCT, не се заменува цилиндар, нема загуба на течност, нема оштетување од работењето.

Технички карактеристики

Компактен криогени резервоар

стандард

тип

Медиум

ASME / GB

1М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

2М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

3М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

5М3-16БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

1М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

2М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

3М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

5М3-25БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

1М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

2М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

3М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

ASME / GB

5М3-35БАР

LOX / LIN / LAr ​​/ LCO2 / LNG

① Централизиран систем за снабдување со гас --- интегриран со резервоар за складирање со мали димензии, PBC, испарувач и цевководи;

② Висока вакуумска повеќеслојна изолација и добро дизајнирана структура --- НУЛА дури и ВАРЕЛ НУЛА загуба на течност;

Поставување складиште за регенерација во меѓуслојните и задржување на долго време вакуумска јачина;

④ Ниски побарувања за состојбата на работното место;

Support Поддршка за подвигање и подвигава подвижна подлога --- Лесно за менување на работното место (Избегнувајте движење кога сте со течност);

⑥ Кратко растојание на преносот и стабилен притисок на снабдување со гас, кој може директно да се постави во близина на опремата, клиентите можат да го користат во зависност од реалната состојба на регулирање на притисокот на гасот;

Gas Гасовод за поврзување со меѓународен спој, кој е погоден за склопување и расклопување, и кој може директно да снабдува гас по поврзувањето;

⑧ Усвојување на мерач на течноста за капацитивност, што е поточно за прикажување на податоците;

⑨ Автоматско отсекување на постапката за полнење гориво на камион;

Аплицирање за чување LOX,LN2,ЛАР,LCO2,LNG и др.

Пакување и испорака

Компактен криогенски резервоар ќе биде завиткан со силен пластичен филм и спакуван во контејнер и фиксиран со јажиња. Или со отворен горен сад.

Извештај и сертификати

Компактниот криогеничен резервоар се доставува со детален извештај за тестирање во фабриката и извештај за тестирање на трети лица.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со марката за вентили и мерачи?

  Ние обезбеди кинески познати брендови вентили и меѓународни вентили за трици врз основа на барање на клиентите, како што се Херосе, Рего, ВИКА, итн.

 • 02
  Дали е достапен надворешен гасификатор?

  Да, надворешен гасификатор е достапен на барање на клиентот.

 • 03
  Што е со условите на гаранцијата?

  Овој производ и деловите според датумот на испорака можат да уживаат во услуга за гаранција од 12 месеци.

Контактирајте нѐ