< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Заварување и сечење

Ти си тука : Дома>апликации>Заварување и сечење

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Криогени цилиндри

Технологија: високо-вакуумска повеќеслојна изолација

Стандард: DOT-4L, EN1251, GB24159, ASME , и други меѓународни стандарди

Супер изолација со високи перформанси

Минимална загуба на пареа на производ

Практично складирање и транспорт

Прилагодените калеми за испарување обезбедуваат постојан проток на бензинот

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

СиноЦлеански криоген цилиндар е вид на високо-вакуумски повеќеслоен топлински изолационен сад за отстранување на криогени течности, кој може да се примени за складирање, транспорт на производи со течен гас и широко користен при заварување и сечење.

Во исто време, квалитетот на цилиндрите може ефикасно да се гарантира со карактеристики на безбедност, сигурност, практичност во работењето, висок капацитет на полнење на гас и можност за повторно полнење.

Технички карактеристики

Стандарди за производство: DOT-4L, EN1251, GB (кинески стандард) итн.

Капацитет на вода: 175 L - 500L

Работен притисок: 1.37Mpa, 2.02Mpa, 2.4Mpa, 2.84Mpa итн.

Типични типови (вертикални):

стандард

тип

GB24159

DPL452-175-1.37 Mpa

GB24159

DPL452-195-1.37 Mpa

GB24159

DPL450-210-1.37 Mpa

GB24159

DPL450-175-2.02 Mpa

GB24159

DPL450-195-2.02 Mpa

GB24159

DPL450-210-2.02 Mpa

EN1251

EN160HP (175L-2.4 Mpa)

EN1251

EN180HP (197L-2.4 Mpa)

EN1251

EN200HP (216L-2.4 Mpa)

ДОТ-4Л

CT160HP (175L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT180HP (195L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT200HP (205L-2.02Mpa)

ДОТ-4Л

CT240HP (250L-2.02Mpa)

ASME

BC500-208L-2.07Mpa (LCO2)

ASME

BC750-344L-2.07Mpa (LCO2)

Големи популарни типови (Вертикални / Хоризонтални опции):

стандард

тип

GB24159

DPL700-450-1.59 Mpa

GB24159

DPW650-499-1.59Mpa

GB24159

DPL700-500-1.59Mpa

GB24159

DPW650-499-2.5Mpa

GB24159

DPW650-500-2.4Mpa

GB24159

DPL700-500-2.88Mpa

GB24159

DPL700-500-3.5Mpa

Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична фолија или картон или дрвени кутии за заштита на површината. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се испорачуваат со детален извештај за фабрички тестови. Извештајот за фабриката SinoCleansky ги прикажува сите тестови потребни од GB24159, кои вклучуваат: тест за хемиски состав, радиографска инспекција, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  За популарни типови како DPL450-175L / 195L / 210L фрлачи со житарка, обично тие ќе бидат испраќани од садот 20ft, количината на товарење е околу 50 парчиња.

 • 02
  Дали има рамка и тркала на располагање?

  Да, можеме да обезбедиме рамка и тркала.

Контактирајте нѐ