< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN
сите категории

Заварување и сечење

Ти си тука : Дома>апликации>Заварување и сечење

апликации

Контактирајте нѐ

Пекинг Синоклеански технологии Корп.

Адреса:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Пекинг, ПР Кина. Поштенски број 100102 XNUMX

Телефон:

+ 86-10-64709959

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта] Погледнете повеќе +

Кислороден цилиндер

Производство std: GB5099, DOT-3AA, ISO9809, EN ISO9809 (TPED)

Вода капацитет: 0.5L - 200L

Работен притисок: 15Mpa, 20Mpa, 23Mpa, 30Mpa

Надворешен дијаметар: 108мм - 406мм итн

 • Опис

 • Технички карактеристики

 • Пакување и испорака

 • Извештај и сертификати

 • Често поставувани прашања

ОПИС

Цилиндар за кислород се широко користени во полето за заварување и сечење. Популарната големина 20CF се совпаѓа со ацетиленскиот цилиндар MC10. и 40CF се совпаѓаат со ацетиленскиот цилиндар Б40.

Ние SinoCleansky ги обезбедува сите видови на челични цилиндри за гас. Нашите производи се произведени според GB5099, ISO9809, EN ISO9809 (TPED), DOT-3AA и други меѓународни стандарди. Ние обезбедуваме извештаи за тестирање од трети страни за нашите цилиндри, како што се TUV, Лојдс Регистрирај се, DNV, итн.

Технички карактеристики

стандард

тип

Надворешен дијаметар

Вода капацитет

Работен притисок

GB5099 / ISO9809

WMA140-15-10L

140 mm

10 L

15 MPa

GB5099 / ISO9809

WMA219-15-40L

219 mm

40 L

15 MPa

GB5099 / ISO9809

WMA232-15-47L

232 mm

47 L

15 MPa

EN ISO9809

OD232-20-50L

232 mm

50 L

20 MPa

EN ISO9809

OD229-30-50L

229 mm

50 L

30 MPa

ДОТ-3АА

20CF (MC10)

133 mm

3.6 L

2015 psi

ДОТ-3АА

40CF (B40)

178 mm

7.8 L

2015 psi

ДОТ-3АА

225CF

229 mm

43.3 L

2015 psi 


Пакување и испорака

Сите цилиндри ќе бидат преполни со пластична мрежа за заштита на сликањето. И цилиндрите може да се испорачаат со палета, или да се лабават во контејнер.

Извештај и сертификати

Цилиндрите се со детален извештај за тестот, вклучувајќи извештај за фабрички тест, извештај за хидрауличен тест и извештај за тест за трети страни, итн.

Референтен извештај:

Е-пошта [заштитена по е-пошта] за да добиете подетален примерок за тест извештај.

                                       

Често поставувани прашања
 • 01
  Што е со пратката за овие цилиндри?

  Општо, цилиндрите ќе бидат испорачани од 20ft контејнер со палети, особено за малите цилиндри.

 • 02
  Што е со цилиндерот користејќи како комплет за заварување и сечење?

  Цилиндарот за кислород 20CF се совпаѓа со цилиндерот MC10 ацетилен. Цилиндрот за кислород 40CF се совпаѓа со цилиндерот Ацетилен Б40.

 • 03
  Што е со вентилите на цилиндарот?

  Цилиндричните вентили може да се обезбедат врз основа на барање на клиентот, како што се вентилите од серијата CGA.

Контактирајте нѐ