< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

Контактирајте нѐ Пребарување Вести & Настани Ресурсен центар Вработувања Блог

сите категории

SinoCleansky е реномирана глобална марка за Супер снабдување со контејнери.

Од цилиндар за гас до резервоар, од висок притисок до криоген, SinoCleansky секогаш се држи до одличен квалитет, висока технологија, иновативно решение и сигурна услуга.
Со експертиза и искуство, СиноКлеански им служи на клиенти од целиот свет како експерт за гас за складирање, транспорт и апликации за гас.

Енергетска опрема
Енергетска опрема

SinoCleansky дизајнира и испорачува опрема за CNG, LNG, CAES, H2 Energy итн. Идеално решение за стационарно складирање и интермодален транспорт на енергетски гасови.

Индустриски гасови
Индустриски гасови

SinoCleansky - едношалтерско снабдување, сите видови контејнери за индустриски гасови, вклучувајќи O2, N2, Ar, CO2, H2, He, N2O, ацетилен, хлор, амонијак, специјални гасови, гасови со висока чистота итн.

Фабрика за мини-LNG
Фабрика за мини-LNG

Mini-LNG е најдоброто решение за неконвенционални извори на гас, што се грижи за гладот ​​во светот за енергија. SinoCleansky ја развива основната технологија на MRC за мали LNG, што е монтажа со лизгање, модуларно дизајнирана и прилагодена да ги исполни различните побарувања за природен гас, вклучително и гас, маргина на бензин, бунар за гас од шкрилци, бензин за јаглен, градско гасување , биогас и многу повеќе.

НГВ
НГВ

SinoCleansky - цилиндри за CNG и LNG, највисоки стандарди и сертификати; погоден за речиси сите видови возила; техничка поддршка за конверзија на NGV; Станица за гориво со NGV ​​и многу повеќе.

Противпожарна борба
Противпожарна борба

Цилиндрите SinoCleansky одговараат на побарувачката и на копнената и на поморската заштита од пожар. со вклучен CO2 цилиндар, цилиндар FM200/NOVEC1230, цилиндар SCBA, со меѓународни сертификати од LRS, SGS, BV, TUV.

Заварување и сечење
Заварување и сечење

SinoCleansky обезбедува инженерско решение од цилиндри со висок притисок за O2, Аргон, CO2, до заварени цилиндри за растворен ацетилен, од резервоар за течен гас и испарувач, до регулатори и мешалки за гас.

Медицински
Медицински

SinoCleansky испорачува медицинско решение. Цилиндри за задржување на O2 (кислород), N2O и други медицински гасови под висок притисок. Мазни, чисти внатрешни површини, лесни перформанси отпорни на корозија.

Третман на вода
Третман на вода

SinoCleansky му помага на клиентот да ја третира водата. Од цилиндар со хлор од 52L (65kgs) до 840L (1000kgs), до голем резервоар за филтер за морска вода, SinoCleansky приспособува инженерски решенија за третман на вода.

ЗА ААА НАС SinoCleansky - снабдување со супер контејнери

Beijing SinoCleansky Technologies Corp е TUV ISO9001 сертифицирана компанија за професионална опрема за гас, со експертиза и искуство во индустриски гас, енергетска опрема и различни апликации како оган, медицински, заварување, NGV, итн. Ние постојано се фокусираме на обезбедување безбеден, напреден и супериорен производ , инженерско решение и едношалтерско снабдување на клиентите ширум светот.

Дополнително, обезбедуваме оптимални решенија за сите фази на деловното работење-од

Контактирајте со нас, Ве молиме бирајте:+ 86-10-64709959

Погледнете повеќе +

ВЕСТИ И НАСТАНИ

Погледнете повеќе +

АУТЕНТИКАЦИЈА