< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Pajisjet shtesë të gazrave

Ti je ketu : home>Gazi industrial>Pajisjet shtesë të gazrave

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Cilindër heksafluorid squfuri

Për gazrat me pastërti të lartë, gazrat elektronikë.

Për HCL, CL2, SF6, NF3, N2O, Ai, N2, etj.

Sipas standardit ISO11120, DOT dhe GB.

Me çertifikatë TPED.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SF6 është një gaz i serrës inorganik, pa ngjyrë, pa erë, jo i ndezshëm, jashtëzakonisht i fuqishëm, i cili është një izolues i shkëlqyer elektrik. Ajo ka një gjeometri oktaaterale, e përbërë nga gjashtë atome fluori të bashkangjitura me një sulfuratom qendror. Shtë një molekulë hipervalente. Tipike për një gaz jopolar, është dobët i tretshëm në ujë, por mjaft i tretshëm në tretës organikë jo polarë. Në përgjithësi transportohet si gaz i ngjeshur i lëngshëm. Ne ofrojmë 500 kg Y-ton për ruajtjen dhe transportin SF6.

Specifikimet teknike

Tipi

Kapaciteti i ujit

Presioni i Shërbimit

jashtë Diametri

Mbushja e mesme

Pastërtia e gazit

Shkalla industriale SF6

450L

16.6MPa

610mm

500 kg SF6

99.9% ose 99.96%

Diametri i jashtëm 610 mm, me certifikatë ISO11120, TPED, GB

Artikull

Data

Artikull

Data

Presioni punës

16.6 Mpa

Mbushja e mesme

N2,He,SiH4,SF6,NF3,N2O,CL2,HCL,group1,group2,group5,group7(ISO11114-1:2012)

Kapaciteti i ujit

440L

470L

520L

Gjatësia e cilindrit

2120 mm

2235 mm

2428 mm

Packaging & Shipping

Y-ton mund të dorëzohet me paletë, ose të lirshme në enë.  

FAQ
 • 01
  Po në lidhje me pastërtinë e gazit?

  Muri i brendshëm i cilindrave tanë trajtohet përmes bluarjes. Pra, cilindrat mund të përdoren për 99.999% gaz të pastërtisë së lartë.

 • 02
  A i furnizoni valvulat?

  Kjo bazohet në kërkesën e klientit. Llojet tona normale të valvulave janë CGA330 dhe CGA712.

 • 03
  A e furnizoni ton me pastërti të lartë SF6?

  Kjo bazohet në sasinë dhe projektin. Do detaj vetëm email: [email mbrojtur]

NA KONTAKTONI