< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Pajisjet me shumicë të gazrave

Ti je ketu : home>Gazi industrial>Pajisjet me shumicë të gazrave

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Kontejner tubi me presion të lartë

Teknologji e rrotullimit të ngushtë e aplikuar, strukturë e përsosur dhe e besueshme për funksionimin e sigurisë.

Struktura me përmasa të mëdha, më pak valvola, tuba dhe nyje, dhe më pak rrezik për rrjedhje të gazit.

Pastërtia në dizajn dhe strukturë dhe mirëmbajtja në vend.

Shkarkimi i lehtë i lëngut të mbetjeve.

E pajisur me tuba dhe pajisje shtesë, të lehta për funksionim dhe mirëmbajtje.

Pesha më e ulët e automjetit të tërë, zvogëlimi i punës së traktorit dhe investimi.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

Kontejnerët me tuba jumbo SinoCleansky prodhohen sipas ISO11120, DOT ose ASME, me raportin e inspektimit (certifikatës) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose palë e tretë ekuivalente ndërkombëtare.

Produktet përdoren gjerësisht për ruajtjen e palëvizshme në tokë dhe transportin intermodal.

Mjedisi mbushës duke përfshirë CNG dhe gazra të ndryshëm industrialë si Argon, Azot, Helium, Hidrogjen, Gaz i Pastruar etj.

Ka tiparet e mëposhtme:

1. Valvola importi me cilësi të lartë;

2. Teknologjia e përparuar e prodhimit, pajisjet e shkëlqyera të prodhimit dhe sistemi i mundshëm i sigurimit të cilësisë.

3. Mund të jetë i pajtueshëm për kombinime të ndryshme me grupet e cilindrave të ruajtjes së CNG ose gazrave të tjerë dhe mund të plotësojë kërkesa të ndryshme të klientëve.

4. Pajisjet standarde të qosheve dhe korniza për kontejnerët, transporti i lehtë

Specifikimet teknike

Lloji popullor për gazin industrial dhe CNG

Nr Model

SCS0825CS-40F-559

SCS0925CS-40F-559

SCS1025CS-40F-559

SCS1125CS-40F-559

SCS1225CS-40F-559

SCS1225CS-20F-559

Sasia e cilindrit

8

9

10

11

12

12

Presioni i punës / MPa

25

25

25

25

25

25

Madhësia e cilindrit / mm

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559 * 17.4 * 10975

OD559 * 17.4 * 5400

Lloji çeliku

4130X

4130X

4130X

4130X

4130X

4130X

Temperaturë pune

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

Pesha e pajisjeve / KG

25752

28721

31490

34259

37028

19632

Vëllimi i ujit / M3

17.68

19.89

22.1

24.31

26.52

12.6

Vëllimi i gazit mbushës / NM3

5569

6265

6961

7657

8353

3969

Pesha totale / KG

29730

33197

36462

39728

42995

22467

Dimensioni i trungut / rimorkios

12192x2438x1400

12192x2438x1890

12192x2438x1890

12192x2438x1890

12192x2438x2000

6058x2438x2000

Lloji i dritës për CNG
 

Nr Model

SCS0825CS-40F-559

SCS0925CS-40F-559

SCS1025CS-40F-559

SCS1125CS-40F-559

SCS1225CS-40F-559

SCS1225CS-20F-559

Sasia e cilindrit

8

9

10

11

12

12

Presioni i punës / MPa

25

25

25

25

25

25

Madhësia e cilindrit / mm

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11577

OD559 * 14.8 * 4950

Lloji çeliku

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

Temperaturë pune

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

Pesha e pajisjeve / KG

24240

27020

29600

32180

34760

17580

Vëllimi i ujit / M3

19.6

22.05

24.5

26.95

29.4

12.792

Vëllimi i gazit mbushës / NM3

6174

6945

7717

8489

9261

4029

Pesha totale / KG

28650

31981

35112

38243

41375

20480

Dimensioni i trungut / rimorkios

12192x2438x1400
         (trung)

12192x2438x1890
         (trung)

12192x2438x1890
         (trung)

12192x2438x1890
         (trung)

12192x2438x2000
         (trung)

6058x2438x2000
         (trung)

Vërejtje: 1. Të dhënat e mbushjes së vëllimit të gazit, peshës së ngarkesës dhe peshës totale bazohen në CNG.

               2. Specifikimet e mësipërme janë vetëm për llojet tona tipike. Parametrat dhe vizatimet teknike më të sakta dhe të hollësishme janë në dispozicion sipas kërkesës

Packaging & Shipping

Rrëshqitësi i tubit jumbo mund të transportohet si enë direkt nga ena e kontejnerit.

Raport & Certifikime

Rrëshqitjet e tubave jumbo janë me raportin e provës së palëve të treta dhe raportin e detajuar të fabrikës. Raporti i provës së palës së tretë përfshin provën për secilin cilindër dhe provën për ngushtësinë e ajrit të trungut. Raporti i fabrikës do të përfshijë Certifikatën e Cilësisë, Manualin e Udhëzimit, raportin e provës së fabrikës, etj.

Raporti i referencës BV:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Si të zgjidhni llojin e duhur?

  Ne kemi një listë ekzistuese produktesh që ju të kontrolloni dhe zgjidhni; Ose mund të na tregoni mediumin tuaj të kërkuar të mbushjes / presionin e punës / kapacitetin e ujit / aplikimin (depozitimi i palëvizshëm në tokë ose transporti intermodal), atëherë ne do të rekomandojmë modelin e përshtatshëm për ju; Përveç kësaj, Jumbo Tube Skid mund të personalizohet, kështu që ne mund ta diskutojmë nëse ka ndonjë kërkesë të veçantë.

 • 02
  Çfarë lloj gazi do të përdorë këtë lloj kontejnerësh?

  Enë mund të përdoret për CNG dhe gaze të ndryshme industriale si Argoni, Azoti, Heliumi, Hidrogjeni, Gazi i Pastruar etj.

 • 03
  Çfarë certifikatash kemi?

  Cilindrat tanë jumbo janë prodhuar sipas standardit ISO11120 / DOT / ASME dhe ne mund të sigurojmë raportin e inspektimit (certifikatën) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose palë të treta ekuivalente ndërkombëtare. Përveç kësaj, cilindrat tanë jumbo mund të certifikohen nga TPED me shenjën Π, disa modele të Jumbo Tube Skid tonë janë certifikuar nga ADR, dhe modelet e tjera mund të certifikohen sipas kërkesave të klientit.

 • 04
  Cilat dokumente do të përfshihen gjatë dorëzimit të mallrave?

  Dokumentet e lëshuara nga fabrika: Certifikata e cilësisë / Manuali i udhëzimit / Raporti i provës së fabrikës etj. Dokumentet e lëshuara nga pala e tretë: Raporti i plotë i inspektimit (Përfshirë vetitë fizike, vetitë kimike, raportet e provës së presionit të ujit, etj.)

                                       

NA KONTAKTONI