< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Transporti dhe Magazinimi CNG

Ti je ketu : home>energji>Transporti dhe Magazinimi CNG

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Cilindër CNG Jumbo

Teknologji e rrotullimit të ngushtë e aplikuar, strukturë e përsosur dhe e besueshme për funksionimin e sigurisë.

Struktura me përmasa të mëdha, më pak valvola, tuba dhe nyje, dhe më pak rrezik për rrjedhje të gazit.

Pastërtia në dizajn dhe strukturë dhe mirëmbajtja në vend.

Shkarkimi i lehtë i lëngut të mbetjeve.

E pajisur me tuba dhe pajisje shtesë, të lehta për funksionim dhe mirëmbajtje.

Pesha më e ulët e automjetit të tërë, zvogëlimi i punës së traktorit dhe investimi.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

 • Video

PËRSHKRIMI

Cilindrat jumbo SinoCleansky CNG prodhohen sipas ISO11120, DOT ose ASME, me raportin e inspektimit (certifikatën) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose palë e tretë ekuivalente ndërkombëtare.

Cilindri jumbo me presion të lartë përdoret gjerësisht në ruajtjen industriale të gazit, stacionin CNG, transportin, impiantin gjenerues të energjisë, fabrikën industriale etj. Kjo do të zvogëlojë humbjen e presionit dhe rrjedhjet për shkak të transportit në distancë të gjatë, më shumë kursim të energjisë, më ekonomike.

Përparësia e produktit:

Kapaciteti i madh i depozitimit, madhësitë e larmisë, siguria dhe besueshmëria e lartë, performanca e qëndrueshme, transporti komod, pamja e bukur, fleksibiliteti

Specifikimet teknike

Lloji tipik për cilindrin me trashësi muri 17.4 mm, me diametër të jashtëm 559 mm

Mjedisi mbushës

CNG,Gaze industriale si argoni, azoti, ajri, hidrogjeni etj.

Kapaciteti i ujit (L)

1050

2160

2180

2210

2348

Pesha (kg)

1366

2610

2620

2769

2928

Gjatësia (mm)

5400

10450

10500

10950

11580

Presioni i punës / provës (MPa)

25 / 37.5

Lloji tipik për cilindrin me trashësi muri 14.8 mm, me diametër të jashtëm 559 mm

Mjedisi mbushës

Gazra të kompresuar dhe të lëngshëm pa rrezik të ngatërrimit të hidrogjenit në përputhje me ISO11114-1: 2012

Kapaciteti i ujit (L)

1000

2000

2320

2450

3000

Pesha (kg)

1057

2032

2344

2471

3008

Gjatësia (mm)

4950

9515

10976

11570

14082

Presioni i punës / provës (MPa)

25 / 37.5

Packaging & Shipping

Cilindrat jumbo CNG mund të transportohen nga kontejnerë standardë, kontejnerë të hapur të lartë bazuar në madhësi. Cilindrat do të dorëzohen me mbrojtje të veçantë nëse janë në enë.

Raport & Certifikime

Cilindrat janë me raportin e provës së palës së tretë dhe raportin e detajuar të fabrikës. Pala e tretë mund të jetë BV, TUV ose të tjerë. Miratimi TPED mund të lëshohet për lloje specifike cilindrash.

Raporti i referencës BV:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Si të zgjidhni llojin e duhur?

  Ne kemi një listë ekzistuese produktesh për ju që të kontrolloni dhe zgjidhni; Ose mund të na tregoni mediumin tuaj të kërkuar të mbushjes / presionin e punës / kapacitetin e ujit / aplikimin (depozitimi i palëvizshëm në tokë ose transporti intermodal), atëherë ne do të rekomandojmë modelin e përshtatshëm për ju;

 • 02
  Çfarë certifikatash kemi?

  Cilindrat tanë jumbo janë prodhuar sipas standardit ISO11120 / DOT / ASME dhe ne mund të sigurojmë raportin e inspektimit (certifikatën) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose partia e tretë ndërkombëtare ekuivalente. Përveç kësaj, cilindrat tanë jumbo mund të certifikohen nga TPED, disa modelet e Jumbo Tube Skid tonë janë certifikuar nga ADR, dhe modelet e tjera mund të certifikohen sipas kërkesave të klientit.

 • 03
  Po në lidhje me valvulat dhe aksesorët e tjerë të përfshirë?

  Për valvul, ne mund të sigurojmë markë kineze ose markë ndërkombëtare (të tilla si Parker, DK etj.). Për pajisje të tjera, ne mund të sigurojmë një listë për ju që të kontrolloni kur blini nga ne.

Video

NA KONTAKTONI