< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Transporti dhe Magazinimi CNG

Ti je ketu : home>energji>Transporti dhe Magazinimi CNG

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Rimorkio CNG Jumbo Tube

Teknologji e rrotullimit të ngushtë e aplikuar, strukturë e përsosur dhe e besueshme për funksionimin e sigurisë.

Struktura me përmasa të mëdha, më pak valvola, tuba dhe nyje, dhe më pak rrezik për rrjedhje të gazit.

Pastërtia në dizajn dhe strukturë dhe mirëmbajtja në vend.

Shkarkimi i lehtë i lëngut të mbetjeve.

E pajisur me tuba dhe pajisje shtesë, të lehta për funksionim dhe mirëmbajtje.

Pesha më e ulët e automjetit të tërë, zvogëlimi i punës së traktorit dhe investimi.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

Rimorkio me tuba jumbo SinoCleansky CNG prodhohen sipas ISO11120, DOT ose ASME, me raportin e inspektimit (certifikatën) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose palë e tretë ekuivalente ndërkombëtare.

Produktet me avantazh ndaj transportit intermodal për CNG. Ka meritat e kapacitetit të madh të magazinimit, efikasitetit të lartë të transportit dhe bartjes së lehtë.

Rimorkio me tub jumbo HP kryesisht përbëhet nga trungu HP Jumbo dhe Shasi. Madhësia e popullarizuar e rimorkios është 40ft me shasi dhe shasia mund të jetë 3 triaksiale ose 2 triaksiale.

Si njësi e plotë, ne kryesisht dizenjojmë dy lloje rimorkio: Njëra është lloji Frame i quajtur enë tubi jumbo, e cila mund të ngarkohet dhe shkarkohet nga shasia. Certifikata e kontejnerit është në dispozicion për kontejnerin tonë të tubit jumbo. Një tjetër është lloji fashë i rimorkios me tuba jumbo, të cilat trungu & shasi janë të fiksuara së bashku.

Specifikimet teknike

Trashësia e murit 17.4 mm Lloji popullor për CNG

Nr Model

SCS0825CS-40F-559

SCS0925CS-40F-559

SCS1025CS-40F-559

SCS1125CS-40F-559

SCS1225CS-40F-559

SCS1225CS-20F-559

Sasia e cilindrit

8

9

10

11

12

12

Presioni i punës / MPa

25

25

25

25

25

25

Madhësia e cilindrit / mm

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559x17.4x10975

OD559 * 17.4 * 10975

OD559 * 17.4 * 5400

Lloji çeliku

4130X

4130X

4130X

4130X

4130X

4130X

Temperaturë pune

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

Pesha e pajisjeve / KG

25752

28721

31490

34259

37028

19632

Vëllimi i ujit / M3

17.68

19.89

22.1

24.31

26.52

12.6

Vëllimi i gazit mbushës / NM3

5569

6265

6961

7657

8353

3969

Pesha totale / KG

29730

33197

36462

39728

42995

22467

Dimensioni i trungut / rimorkios

12192x2438x1400

12192x2438x1890

12192x2438x1890

12192x2438x1890

12192x2438x2000

6058x2438x2000

Lloji i dritës me trashësi muri 14.8 mm për CNG

Nr Model

SCS0825CS-40F-559

SCS0925CS-40F-559

SCS1025CS-40F-559

SCS1125CS-40F-559

SCS1225CS-40F-559

SCS1225CS-20F-559

Sasia e cilindrit

8

9

10

11

12

12

Presioni i punës / MPa

25

25

25

25

25

25

Madhësia e cilindrit / mm

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11570

OD559 * 14.8 * 11577

OD559 * 14.8 * 4950

Lloji çeliku

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

30CrMoLX

Temperaturë pune

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

 -50-65 ℃

Pesha e pajisjeve / KG

24240

27020

29600

32180

34760

17580

Vëllimi i ujit / M3

19.6

22.05

24.5

26.95

29.4

12.792

Vëllimi i gazit mbushës / NM3

6174

6945

7717

8489

9261

4029

Pesha totale / KG

28650

31981

35112

38243

41375

20480

Dimensioni i trungut / rimorkios

12192x2438x1400
(trung)

12192x2438x1890
(trung)

12192x2438x1890
(trung)

12192x2438x1890
(trung)

12192x2438x2000
(trung)

6058x2438x2000
(trung)

Vërejtje: 1. Të dhënat e mbushjes së vëllimit të gazit, peshës së ngarkesës dhe peshës totale bazohen në CNG.

               2. Specifikimet e mësipërme janë vetëm për llojet tona tipike. Parametrat dhe vizatimet teknike më të sakta dhe të hollësishme janë në dispozicion sipas kërkesës.

Packaging & Shipping

Rimorkio tub tub jumbo duhet të transportohet si ngarkesë e madhe.

Kontejnerët e tubave jumbo mund të transportohen si enë rezervuari ISO.

Raport & Certifikime

Rimorkio me tuba jumbo CNG dorëzohet me raportin e provës së palës së tretë dhe raportin e detajuar të fabrikës. Raporti i provës së palës së tretë përfshin provën për secilin cilindër dhe provën për ngushtësinë e ajrit të trungut. Raporti i fabrikës do të përfshijë Certifikatën e Cilësisë, Manualin e Udhëzimit, raportin e testeve mekanike dhe kimike, etj.

Raporti i referencës BV:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Si të zgjidhni llojin e duhur?

  Ne kemi një listë ekzistuese produktesh që ju të kontrolloni dhe zgjidhni; Ose mund të na tregoni mediumin tuaj të kërkuar të mbushjes / presionin e punës / kapacitetin e ujit, atëherë ne do të rekomandojmë modelin e përshtatshëm për ju; Përveç kësaj, rimorkio Jumbo Tube mund të personalizohet, kështu që ne mund ta diskutojmë nëse ka ndonjë kërkesë të veçantë.

 • 02
  Çfarë certifikatash kemi?

  Cilindrat tanë jumbo janë prodhuar sipas standardit ISO11120 / DOT / ASME dhe ne mund të sigurojmë raportin e inspektimit (certifikatën) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose partia e tretë ndërkombëtare ekuivalente. Përveç kësaj, cilindrat tanë jumbo mund të certifikohen nga TPED me Π markë, disa modele të Jumbo Tube Skid tonë janë certifikuar nga ADR, dhe modelet e tjera mund të certifikohen sipas kërkesave të klientit.

 • 03
  Cilat dokumente do të përfshihen gjatë dorëzimit të mallrave?

  Dokumentet e lëshuara nga fabrika: Certifikata e cilësisë / Manuali i udhëzimit / Raporti i provës së fabrikës etj. Doket e lëshuara nga pala e tretë: Raporti i plotë i inspektimit (Përfshirë vetitë fizike, vetitë kimike, raportet e provës së presionit të ujit, etj.)

NA KONTAKTONI