+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Cilindër CNG / LNG për Automjete

Ti je ketu : home>Produkte>Cilindër CNG / LNG për Automjete

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Cilindri i përbërë CNG i tipit III

Standardi i prodhimit: NGV2, ISO11119.

OD: 373 mm, 383 mm etj.

WC: 80L-207L.

WP: 25MPA.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky siguron një gamë të gjerë cilindri të përbërë CNG III nga 80L në 207L me ISO11119, NGV2 dhe etj, dhe presioni i punës është 25MPa.

Cilindri i përbërë CNG III është fibër karboni i mbështjellur plotësisht me rresht alumini, kur diapazoni i ngasjes dhe pesha e një automjeti janë kufizime kritike, cilindrat tanë të përbërë ultra-të lehtë të tipit 3 janë një mundësi ideale. Ne do të dëshironim të bënim çmos për t'ju ofruar çmimin më konkurrues, kohën e shpejtë të dorëzimit, kushtet e arsyeshme të pagesës dhe shërbimin e mrekullueshëm pas shitjes.

Ajo me përparësitë e mëposhtme:

- Rekord i sigurisë së shkëlqyeshme
-Teknologjia e provuar
-Peshë e lehtë (30% e cilindrit të çelikut)
-Rezistencë e mirë ndaj kimikateve
-Jo e ndjeshme ndaj kripës së hidrogjenit
-Jo e ndjeshme ndaj plasaritjes së korrozionit të stresit
-Seamless dhe jo rrjedh (astar)
-Mirë pa pagesë
-Aftësia në të gjitha kushtet e motit të ambientit
-Pushim i shpejtë
-Vëllimi më i lartë për të njëjtat dimensione të jashtme dhe më pak cilindra të kërkuar
-Të kërkohen më pak tuba, valvola, komplete lidhësish
-Pilja më e mirë e gazit

Specifikimet teknike

Cilindri i përbërë CNG i tipit III

standard

Tipi

NGV2

CRP373-80L-3600PSI

NGV2

CRP383-200L-3600PSI

Packaging & Shipping

Të gjithë cilindrat do të jenë të mbushur me rrjetë plastike për mbrojtjen e lyerjes. Dhe cilindrat mund të dorëzohen me paletë, ose të lirshëm në enë bazuar në sasi.

Raport & Certifikime

Cilindrat dorëzohen me raport të hollësishëm të provës, duke përfshirë Certifikatën e palës së tretë si BV, SGS etj, dhe raportin e provës së fabrikës që përfshin: Certifikimin e Cilësisë, Testin Hidrostatik etj.

FAQ
 • 01
  Cili është ndryshimi midis CNG I dhe CNG III?

  CNG I është cilindër gazi çeliku dhe CNG III është mbështjellës alumini i mbështjellë me fibra karboni, është rreth 30% më i lehtë se CNG I, por çmimi shumë më i lartë se CNG I.

 • 02
  Çfarë certifikate mund të siguroni?

  Ne mund të sigurojmë Certifikatën e palës së tretë të lëshuar nga BV, SGS dhe etj., Dhe raportin e provës së fabrikës që përfshin Certifikimin e Cilësisë, Testin Hidrostatik etj.

NA KONTAKTONI