< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Pajisjet e gazrave të zakonshëm

Ti je ketu : home>Gazi industrial>Pajisjet e gazrave të zakonshëm

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Rezervuari për ruajtjen Cryogjenike

Lloji: vertikal, horizontal

Standardi i prodhimit: GB, ASME, EN

Kapaciteti: 1M3 - 200M3

Presioni i punës: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, etj

Mesatar: LOX, LIN, LAr, LCO2, LNG

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky projekton dhe prodhon Rezervuarin Kriogjenik të Storage vertikale dhe horizontale nga 3m3 në 200m3. Modalitetet e izolimit termik janë duke përfshirë izolimin e pluhurit pluhur perlit dhe izolimin super-vakum me shumë shtresa.

Rezervuari Cryogenic Storage SinoCleansky mund të përdoret gjerësisht në gaz, kimike, makineri, metalurgji, mjekësi, energji bërthamore dhe industri të tjera.

Për të siguruar pajisje me performancë të lartë, Sinocleansky bën një seri provash të rrepta, duke përfshirë procesin automatik të saldimit, rrezet X dhe testet tejzanor, prodhimin dhe testimin e vakumit, testet hidraulike, provën e rrjedhjes për enën e brendshme, etj.

Specifikimet teknike

Rezervuari për ruajtjen Cryogjenike

standard

Tipi

Medium

GB / ASME / EN

3M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

5M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

10M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

20M3-11BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

20M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

20M3-8BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

25M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

50M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

100M3-8BAR

LOX / LIN / LAr

GB / ASME / EN

2M3-22BAR

LCO2

GB / ASME / EN

10M3-25BAR

LCO2

GB / ASME / EN

30M3-22BAR

LCO2

GB / ASME / EN

30M3-25BAR

LCO2

Packaging & Shipping

Rezervuarët do të paketohen në kontejnerë dhe do të fiksohen me litarë, ose do të transportohen me shumicë direkt.

Raport & Certifikime

Rezervuarët dorëzohen me raport të hollësishëm të provës së fabrikës dhe raportin e provës së palës së tretë, të tilla si për ASME.

Raporti i provës së fabrikës përfshin të tilla si:

Test hidrostatik

Prova e rrezeve X për të salduar

Test jo shkatërrues

Zbulimi i rrjedhjeve të heliumit

Test vakumi

Ridesto çertifikatën e valvulës së sigurisë

Prona e përkuljes së pllakës provë të saldimit

Prona mekanike e pllakës provë të saldimit

Raporti përfundimtar i mbylljes

etj.

 

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

FAQ
 • 01
  Po në lidhje me kohën e dorëzimit të rezervuarit për ruajtjen e gazit të lëngshëm?

  Zakonisht duhen 2-4 muaj për të përfunduar prodhimin, bazuar në kohën e dorëzimit të lëndës së parë.

 • 02
  Po në lidhje me standardin e prodhimit të disponueshëm?

  Standardi i prodhimit duke përfshirë GB / ASME / EN.

 • 03
  Po në lidhje me kushtet e garancisë?

  Ky produkt dhe pjesët sipas datës së dërgesës mund të gëzojnë shërbimin e garancisë prej 12 muajsh (probleme vakumi 36 muaj).

NA KONTAKTONI