+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Cilindër Cryogjenik

Ti je ketu : home>Produkte>Cilindër Cryogjenik

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

EN standarde Dewar Flask

Standardet e prodhimit: DOT-4L, EN1251, GB (standardi kinez), etj.

Kapaciteti i ujit: 175 L - 500L

Presioni i punës: 1.38Mpa, 2.02Mpa, 2.3Mpa, 2.4Mpa, 2.84Mpa etj.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky Standardi EN Dewar Flask përmban teknologji të përparuar me shumë shtresa të vakumit të lartë izolues termik, i cili siguron performancë të lartë termike, kohë të zgjatura të mbajtjes, kosto të ulët të ciklit të jetës dhe peshë të ulët për kosto të reduktuar operacionale dhe instalimi.

Ndërkohë, ajo ka kaluar certifikimin CE. Kjo garanton përdorim universal në tregun evropian.

Standardi EN Dewar Flask mund të përdoret për oksigjen të lëngshëm, argon të lëngshëm, azot të lëngshëm, dioksid karboni të lëngshëm dhe kështu me radhë, i cili mbulon fusha të tilla si mjekësia, ushqimi, saldimi & prerja etj.

Specifikimet teknike

EN standarde Dewar Flask

standard

Tipi

diametër jashtme

Kapaciteti i ujit

Presionin e punës

EN1251

EN160HP (175L-2.4 Mpa)

508 mm

175 L

2.4 Mpa

EN1251

EN180HP (197L-2.4 Mpa)

508 mm

197 L

2.4 Mpa

EN1251

EN200HP (216L-2.4 Mpa)

508 mm

216 L

2.4 Mpa

Packaging & Shipping

Të gjithë cilindrat do të jenë të mbushur me film plastik ose kartoni ose kuti prej druri për mbrojtjen e sipërfaqes. Dhe cilindrat mund të dorëzohen me paletë, ose të lirshëm në enë.

Raport & Certifikime

Cilindrat dorëzohen me raport të hollësishëm të provës së fabrikës. Raporti i Fabrikës SinoCleansky tregon të gjitha testet e kërkuara nga GB24159 std, të cilat përfshijnë: testin e përbërjes kimike, inspektimin radiografik, etj. Dhe gjithashtu duke përfshirë raportin e provës së palës së tretë.

Raporti i referencës:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Po në lidhje me dërgesën për këto cilindra?

  Për llojet e njohura si balonat dewar DPL450-175L / 195L / 210L, zakonisht ato do të transportohen nga enë 20ft, sasia e ngarkimit është rreth 40 deri në 50 copë.

 • 02
  Cili është ndryshimi midis standardeve të ndryshme të prodhimit?

  Standardi GB pranohet kryesisht nga klientët nga Lindja e Mesme, Azia Juglindore, Azia Jugore, Rusia, Ukraina, etj., Ndërsa standardi EN dhe DOT zakonisht zbatohet në tregun Evropian dhe tregun e Amerikës së Jugut.

 • 03
  Po në lidhje me kushtet e garancisë?

  Ky produkt dhe pjesët në përputhje me datën e faturës së blerjes mund të gëzojnë shërbimin e garancisë prej 12 muajsh (probleme vakumi 36 muaj).

NA KONTAKTONI