+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Rezervuari për ruajtjen Cryogjenike

Ti je ketu : home>Produkte>Rezervuari për ruajtjen Cryogjenike

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Rezervuari standard i ASME për ruajtjen e gazit të lëngshëm

Lloji: vertikal, horizontal

Standardi i prodhimit: GB, ASME, EN

Kapaciteti: 1M3 - 200M3

Presioni i punës: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, etj

Mesatar: LOX, LIN, LAr, LCO2, LNG

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky furnizimi me shumë specifikime të rezervuarit për ruajtjen e gazit të lëngshëm standard ASME me cilësi të lartë i cili mund të përdoret gjerësisht në gaz, kimik, makineri, metalurgji, industri mjekësore dhe të tjera.

Rezervuari standard i ruajtjes së gazit të lëngshëm Sinocleansky ASME me performancë izolimi, strukturë kompakte, funksionim dhe mirëmbajtje të lehtë etj.

Specifikimet teknike

Rezervuari standard i ASME për ruajtjen e gazit të lëngshëm

standard

Tipi

Medium

ASME

3M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

5M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

10M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

20M3-11BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

20M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

20M3-8BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

25M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

50M3-16BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

100M3-8BAR

LOX / LIN / LAr

ASME

2M3-22BAR

LCO2

ASME

10M3-25BAR

LCO2

ASME

30M3-22BAR

LCO2

ASME

30M3-25BAR

LCO2

Packaging & Shipping

Rezervuarët do të paketohen në kontejnerë dhe do të fiksohen me litarë, ose do të transportohen me shumicë direkt.

Raport & Certifikime

Rezervuarët dorëzohen me raport të hollësishëm të provës së fabrikës dhe raportin e provës së palës së tretë, të tilla si për ASME. 

Raporti i provës së fabrikës përfshin të tilla si:

Test hidrostatik

Prova e rrezeve X për të salduar

Test jo shkatërrues

Zbulimi i rrjedhjeve të heliumit

Test vakumi

Ridesto çertifikatën e valvulës së sigurisë

Prona e përkuljes së pllakës provë të saldimit

Prona mekanike e pllakës provë të saldimit

Raporti përfundimtar i mbylljes

etj.

 

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

FAQ
 • 01
  Po në lidhje me kohën e dorëzimit të rezervuarit për ruajtjen e gazit të lëngshëm?

  Zakonisht duhen 2-4 muaj për të përfunduar prodhimin, bazuar në kohën e dorëzimit të lëndës së parë.

 • 02
  Po në lidhje me standardin e prodhimit të disponueshëm?

  Standardi i prodhimit duke përfshirë GB / ASME / EN.

 • 03
  Po në lidhje me kushtet e garancisë?

  Ky produkt dhe pjesët sipas datës së dërgesës mund të gëzojnë shërbimin e garancisë prej 12 muajsh (probleme vakumi 36 muaj).

NA KONTAKTONI