< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Pajisjet e Energjisë

Ti je ketu : home>Aplikime>Pajisjet e Energjisë

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +
  • Përshkrim

PËRSHKRIMI

Magazinimi i energjisë me ajër të kompresuar (CAES) është një mënyrë për të ruajtur energjinë e gjeneruar në një kohë për përdorim në një kohë tjetër duke përdorur ajrin e kompresuar. Sistemet CAES mund të kenë një ndikim jetësor në sigurimin që kërkesat e energjisë elektrike mund të plotësohen në orët e pikut.

Sinocleansky siguron cilindrin e tubit jumbo dhe kaskadën e tipit të bërë me porosi për CAES, e cila mund të ruajë Ajrin në presionin e punës 250bar. Llojet e mëposhtme janë speciale të krijuara për klientët.

Tipi

Presioni i punës (MPa)

Kapaciteti i ujit (M3)

Pesha neto (kg)

Mbushja e mesme

Materiali i cilindrit

Numri i cilindrit

SCS4420-559-2

25

4.42

5960

ajri i ngjeshur

4130X

2

SCS8840-559-4

25

8.84

11920

ajri i ngjeshur

4130X

4

NA KONTAKTONI