+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Kompresor gazi

Ti je ketu : home>Produkte>Kompresor gazi

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Kompresori i diafragmës

Për hidrogjenin

Për gazrat me pastërti të lartë

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • FAQ

PËRSHKRIMI

Karakteristikat e produkteve

Gazi i kompresuar është plotësisht i mbyllur nga jashtë, i cili siguron performancë të lartë të mbylljes; kompresori me performancë të lartë nënshkrimi është posaçërisht i përshtatshëm për përdorim për të ngjeshur gazin në zonën radioaktive të termocentralit bërthamor dhe gaz shumë helmues;

◎ Për shkak të mungesës së lubrifikantit në zgavrën e diafragmës, domethënë është e pamundur që gazi të kontaktojë ndonjë lubrifikant, nuk ka problem të kompresojë në presion më të lartë gazin dhe oksigjenin e rrezikshëm, gazin e fluorizuar dhe klorin, etj;

◎ Krahasuar me kompresorët e llojeve të tjerë, gazi nuk do të ndotet nga grimcat e prodhuara për shkak të gërryerjes së pjesëve rrëshqitëse, prandaj, sigurohet absolutisht pastërtia e njëjtë e gazit të kompresuar si ajo e gazit kur hyni në kompresor. Prandaj, është i përshtatshëm për gaz me pastërti të lartë siç është gazi elektronik, gazi i frymëmarrjes dhe hidrogjeni i përdorur në teknologjinë e qelizave të karburantit;

Rate Shkalla e lartë e kompresimit. Si rezultat i dizajnit të optimizuar të kurbës së zgavrës së diafragmës, sigurohet deformimi maksimal i diafragmës nën stresin e lejuar për të marrë efikasitetin maksimal të vëllimit;

L Veshja e presionit është miratuar për kompresorin, kështu që pjesët lëvizëse të kompresorit kanë vajosje të shkëlqyeshme të vajit hidraulik, i cili minimizon gërryerjen e pjesëve në lëvizje dhe zvogëlon shkallën e mirëmbajtjes;

Supplement Shtesa e vajit nën presion është miratuar për kompresorin, domethënë, lubrifikanti, pas filtrimit të trashë, është nën presion duke kaluar nëpër pompë ingranazhi për filtrim të imët, pastaj futni pompën e rrëshqitjes, ky lloj vaji vajosës nën presion mund të parandalojë shfaqjen e mos-vajosjes për shkak të ajri ekzistues në pompën e rrëshqitjes; në të njëjtën kohë mund të parandalojë hyrjen e grimcave të vogla në pompën e rrëshqitjes për të dëmtuar kumarxhin, duke zgjatur kështu jetën e shërbimit të pompës së rrëshqitjes.

Device Pajisja e alarmit të diafragmës dhe alarmi i presionit të ulët të vajit vajosës sigurojnë sigurinë dhe besueshmërinë e funksionimit të kompresorit;

Bol Bolonat, arrat dhe nyjet e kokës së cilindrit trajtohen të gjithë me sipërfaqe; dhe gypat e vajit dhe ftohësit përdorin të gjithë tub çeliku inox, duke siguruar pamje të mirë të makinës së tërë;

Valve Valvula e avancuar e presionit të vajit është miratuar për sistemin e ekranit, duke siguruar funksionim të lehtë;

◎ Kompresori ka kushte të mira ftohjeje. Ftohës vaji është i pajisur në rezervuarin e vajit të kompresorit dhe xhaketa e ujit është vendosur për trupin e mesëm, trupin e cilindrit dhe kokën e cilindrit, të cilat sigurojnë ftohje të mirë për vajin dhe gazin e kompresuar, duke përmirësuar kështu performancën mekanike të kompresorit;

Miratimi i modelit modular. Sipas nevojës së përdoruesit, karrocat serike dhe koka e diafragmës zgjidhen për të siguruar një gamë të gjerë presioni dhe rrjedhje;

   Level Niveli i ulët i zhurmës;

Parts Pjesët rezervë dhe shërbimi pas shitjes sigurohen në kohë për tërë jetën e shërbimit të produktit.

Specifikimet teknike
Lloji i bërë me porosi bazuar në kërkesën e detajuar.
Packaging & Shipping

Kompresori do të dorëzohet me kuti druri për mbrojtje.

FAQ
 • 01
  Si të konfirmoni llojin e kompresorit?

  Ne duhet të dimë gazin, shpejtësinë e rrjedhës, presionin e hyrjes dhe presionin e daljes.

 • 02
  Po pjesët e këmbimit?

  Ne ofrojmë një grup të pjesëve të këmbimit së bashku me kompresor.

NA KONTAKTONI