+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Pajisjet e Trajtimit të Gazit

Ti je ketu : home>Produkte>Pajisjet e Trajtimit të Gazit

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Pompë kriogjenike

  • Përshkrim

PËRSHKRIMI

Pompë reciproke

Pompat industriale të mbushjes së gazit

Pompat e dioksidit të karbonit

Pompa pistoni me fluks të madh dhe presion të mesëm

 

Pompë centrifugale

Pompa centrifugale kriogjene

Pompa centrifugale kriogene shumëfazore

 

1. Pompat industriale të gazit përdoren kryesisht për produktet e ndarjes së ajrit: mbushja e oksigjenit të lëngshëm, azoti i lëngshëm, argoni i lëngët, dioksidi i karbonit i lëngshëm, sistemet e furnizimit me ajër. Njësitë janë kryesisht pompa reciproke me një rresht, dy rreshta dhe tre rreshta. Referojuni secilës parametër specifik të tabelës së parametrave.

Rrjedha e tij është 30 deri në 5000L / H dhe presioni maksimal i daljes së tij është 35.0MPa. 

Një motor me shpejtësi të rregullueshme elektromagnetike, ose një motor me shpejtësi të rradhës fikse, ose një frekuencë e ndryshueshme dhe një motor me shpejtësi të ndryshueshme, ose një motor me provë shpërthimi ose një motor me frekuencë të ndryshueshme me provë shpërthimi mund të pajisen sipas kërkesave aktuale.

2.

Pompat e dioksidit të karbonit

Zbatueshmëria

 Pompa të tilla përdoren kryesisht për dioksid karboni të lëngët.

 Mbushja e cilindrit të lëngshëm të dioksidit të karbonit.

 Furnizimi me ajër, sistemi i shpërndarjes së ajrit.

Parametrat kryesore teknike

 Rrjedhja: 100-4000L / H

 Presioni maksimal i daljes: 10.0Mpa

3.

Pompa pistoni me fluks të madh dhe presion të mesëm

 Rrjedhja: 4000-72500L / H

 Presioni maksimal i daljes: 8.0Mpa

 Pompa ka dizajn modular dhe një mbulim të gjerë të rrjedhës.

 Përdoret një kokë e lartë pompë xhakete me vakum dhe shkalla e vakumit arrin 10-5 torr në mënyrë që të zvogëlojë humbjen e të ftohtit.

 Ka një strukturë të besueshme vulosjeje.

 Konfigurimet e shumëfishta rrisin sigurinë dhe shkallën e automatizimit të pompës.

4.

Pompa centrifugale kriogjene

Pompa të tilla përdoren kryesisht për mbushjen dhe transportimin e depozitave të magazinimit me lëngje kriogjenike si oksigjeni i lëngshëm, azoti i lëngët, argoni i lëngët dhe lëngu ftohës; pompat centrifugale kryesisht fazë të vetme, thithje të vetme dhe të drejtpërdrejtë. 

5.

Pompa centrifugale kriogene shumëfazore

Një lloj i tillë i pompës përdoret për të dhënë dhe transferuar LOX, LIN LAr, LNG, ose lëngje të tjera kriogjenike në presion të lartë; përveç kësaj, është në dispozicion për ujë, vaj dhe lëngje të tjera kimike. Këto njësi janë një pompë centrifugale me shumë faza, e strukturuar nga kaskada. Sipas performancës së vulave të saj, ajo mund të klasifikohet si pompë e zhytur dhe pompë vulosëse.


NA KONTAKTONI