+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Pajisjet e Trajtimit të Gazit

Ti je ketu : home>Produkte>Pajisjet e Trajtimit të Gazit

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Avullues i personalizuar

  • Përshkrim

PËRSHKRIMI

Ø Avullues i ambientit

Zbatueshmëria

Ato përdoren kryesisht për ngrohje, avullim

LOX, LIN LAr, LCO2, LC2H4, LNH3, LPG, LC3H8

dhe mediume te tjera kriogjene.

Karakteristikat e performances

 It'sshtë një avullues i temperaturës së ajrit të tipit tub gjobë në formë ylli dhe ka një strukturë të qëndrueshme.

 Aliazhi i veçantë i aluminit i papërshkueshëm nga ndryshku ka efekt të mirë të shkëmbimit të nxehtësisë, peshë të lehtë dhe karakteristika anti-korrozioni; përveç kësaj, jeta e saj e shërbimit është jo më pak se 20 vjet.

 Pompat pastrohen dhe prodhohen në mënyrë rigoroze sipas standardeve të oksigjenit.

 Temperatura e daljes së ajrit është më pak se 10 ℃ më e ulët se temperatura e mjedisit (operohet vazhdimisht për 8 orë)

Parametrat kryesore teknike

 Medium i përshtatshëm: LOX, LIN, LCO2, LNG, LC2H4, LPG etj.

 Rrjedha e vetme e vendosur: 50-10000Nm³ / H

 Presioni i punës: 0.8-35.0MPa

 Standard: GB, ASME, PED (CE), CCS, CNNC, CASC

Ø Avullues i banjës me ujë

Zbatueshmëria

Ato përdoren kryesisht për ngrohjen, avullimin e LOX, LIN, LAr, LNG, LCO2, LC2H4, LNH3, LPG, LC3H8 dhe mediume te tjera kriogjene.

Karakteristikat e performances

 Përdoret një ngrohës elektrik me efikasitet të lartë i bërë me porosi; në përgjithësi, periudha e zëvendësimit është më shumë se 18 muaj.

 Një kuti kontrolluese e temperaturës me dy vija plotësisht automatike dhe gjysmë automatike është e sigurt dhe e besueshme dhe mund të funksionojë pa ndërprerje, e cila është e sigurt.

 Përdoret tub special i shkëmbimit të nxehtësisë me çelik të pandryshkshëm për kushte kriogjene; dhe një tub i tillë ka dizajn kompakt dhe qëndrueshmëri të gjatë.

 Përdoret një pompë qarkullimi speciale me ujë të nxehtë LG, e cila e bën temperaturën e ujit uniforme pa shtresëzim.

 Isshtë shumë i qetë pa zhurmë ose dridhje gjatë punës.

 Komponentët mbështetës janë të plotë. Çdo grup avullues përfshin: makinerinë kryesore, ngrohësin elektrik, kutinë e kontrollit, njehsorin e lëngut, termometrin, valvulën hyrëse, valvulën e ajrit, etj 

Parametrat kryesore teknike

 Medium i përshtatshëm: LOX, LIN, LCO2, LNG, LC2H4, LPG etj.

 Rrjedha e vetme e vendosur: 50-10000Nm³ / H

 Presioni i punës: 0.8-35.0MPa

 Standard: GB, ASME, PED (CE), CCS, CNNC, CASC

Ø Avullues elektrik i ngrohur

Zbatueshmëria

Karburatorët e kësaj serie ngrohin ujin në trupin e tunelit nga pajisjet e ngrohjes elektrike me efikasitet të lartë të personalizuara dhe më pas ngrohin pijen kriogjenike (LOX, LIN, LAr, LCO)2, LNG, LC2H4, LPG) në shkëmbyesin e nxehtësisë kompakte. Miraton sistemet e përparuara të kontrollit të temperaturës së ujit dhe vëllimi i gazifikimit është shumë i qëndrueshëm. Temperatura e daljes do të jetë në temperaturë dhome ose e personalizuar.

Karakteristikë e performancës

 Pajisjet e ngrohjes elektrike me efikasitet të lartë të bëra me porosi, në përgjithësi, periodiciteti i zëvendësimit është më shumë se 18 muaj.

 Ai miraton shkëmbyes nxehtësie prej çeliku të pandryshkshëm kriogjenik të shkallës së lartë, është dizajnuar në mënyrë kompakte dhe do t'i përmbahet përdorimit të përafërt.

 Përdorte pompën speciale qarkulluese të ujit të nxehtë LG. Temperatura e ujit është statujë dhe nuk ka fenomene të shtratit.

 Pjesët janë shumë të plota, çdo karburator përmban: pajisjet kryesore të ngrohjes elektrike të trupit, kutinë e kontrollit, njehsorin e nivelit të lëngut, termometrin, valvulën e hyrjes, valvulën e valvulës etj.

Parametrat kryesore teknike

 Medium i përshtatshëm: LOX, LIN, LCO2, LNG, LC2H4, LPG etj.

 Presioni i punës: 0.8-40.0MPa

 Kapaciteti: 50-20,000Nm³ / H

 Standard: GB, ASME, PED (CE), CCS, CNNC, CASC


NA KONTAKTONI