+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Tub HP, Skid dhe Rimorkio HP Jumbo

Ti je ketu : home>Produkte>Tub HP, Skid dhe Rimorkio HP Jumbo

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Rimorkio Tube Jumbo

Teknologji e rrotullimit të ngushtë e aplikuar, strukturë e përsosur dhe e besueshme për funksionimin e sigurisë.

Struktura me përmasa të mëdha, më pak valvola, tuba dhe nyje, dhe më pak rrezik për rrjedhje të gazit.

Pastërtia në dizajn dhe strukturë dhe mirëmbajtja në vend.

Shkarkimi i lehtë i lëngut të mbetjeve.

E pajisur me tuba dhe pajisje shtesë, të lehta për funksionim dhe mirëmbajtje.

Pesha më e ulët e automjetit të tërë, zvogëlimi i punës së traktorit dhe investimi.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

Rimorkio me tuba jumbo SinoCleansky prodhohet sipas ISO11120, DOT ose ASME, me raport inspektimi (certifikatë) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose palë e tretë ekuivalente ndërkombëtare.

Produktet përdoren gjerësisht për CNG dhe gazra të ndryshëm industriale si Argoni, Azoti, Heliumi, Hidrogjeni, Gazi i Pastruar etj, me përparësi në transportin intermodal. Ka meritat e kapacitetit të madh të magazinimit, efikasitetit të lartë të transportit dhe bartjes së lehtë.

Rimorkio me tub jumbo HP kryesisht përbëhet nga trungu HP Jumbo dhe Shasi. Madhësia e popullarizuar e rimorkios është 40ft me shasi dhe shasia mund të jetë 3 triaksiale ose 2 triaksiale.

Si njësi e plotë, ne kryesisht dizenjojmë dy lloje rimorkio: Njëra është lloji Frame i rimorkios me tuba jumbo, e cila trungu & shasia mund të lidhen ose ndahen lirisht. Një tjetër është lloji fashë i rimorkios me tuba jumbo, të cilat trungu & shasi janë të fiksuara së bashku.

Specifikimet teknike

Lloji popullor për gazin industrial dhe CNG

Lloji i dritës për CNG

Vërejtje: 1. Të dhënat e mbushjes së vëllimit të gazit, peshës së ngarkesës dhe peshës totale bazohen në CNG.

               2. Specifikimet e mësipërme janë vetëm për llojet tona tipike. Parametrat dhe vizatimet teknike më të sakta dhe të hollësishme janë në dispozicion sipas kërkesës.

Packaging & Shipping

Rimorkio tub tub jumbo duhet të transportohet si ngarkesë e madhe.

Raport & Certifikime

Rimorkiot me tuba jumbo janë me raportin e provës së palëve të treta dhe raportin e detajuar të fabrikës. Raporti i provës së palës së tretë përfshin provën për secilin cilindër dhe provën për ngushtësinë e ajrit të trungut. Raporti i fabrikës do të përfshijë Certifikatën e Cilësisë, Manualin e Udhëzimeve, raportin e provës së fabrikës, etj.

Raporti i referencës BV:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Si të zgjidhni llojin e duhur?

  Ne kemi një listë ekzistuese produktesh që ju të kontrolloni dhe zgjidhni; Ose mund të na tregoni mediumin tuaj të kërkuar të mbushjes / presionin e punës / kapacitetin e ujit / aplikimin (depozitimi i palëvizshëm në tokë ose transporti intermodal), atëherë ne do të rekomandojmë modelin e përshtatshëm për ju; Përveç kësaj, Jumbo Tube Skid mund të personalizohet, kështu që ne mund ta diskutojmë nëse ka ndonjë kërkesë të veçantë.

 • 02
  Çfarë lloj gazi do të përdorë këtë lloj kontejnerësh?

  Enë mund të përdoret për CNG dhe gaze të ndryshme industriale si Argoni, Azoti, Heliumi, Hidrogjeni, Gazi i Pastruar etj.

 • 03
  Çfarë certifikatash kemi?

  Cilindrat tanë jumbo janë prodhuar sipas standardit ISO11120 / DOT / ASME dhe ne mund të sigurojmë raportin e inspektimit (certifikatën) të lëshuar nga BV, LRS, TUV ose palë të treta ekuivalente ndërkombëtare. Përveç kësaj, cilindrat tanë jumbo mund të certifikohen nga TPED me shenjën Π, disa modele të Jumbo Tube Skid tonë janë certifikuar nga ADR, dhe modelet e tjera mund të certifikohen sipas kërkesave të klientit.

 • 04
  Cilat dokumente do të përfshihen gjatë dorëzimit të mallrave?

  Dokumentet e lëshuara nga fabrika: Certifikata e cilësisë / Manuali i udhëzimit / Raporti i provës së fabrikës etj. Dokumentet e lëshuara nga pala e tretë: Raporti i plotë i inspektimit (Përfshirë vetitë fizike, vetitë kimike, raportet e provës së presionit të ujit, etj.)

                                       

NA KONTAKTONI