+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Cilindër gazi i aluminit HP seamless

Ti je ketu : home>Produkte>Cilindër gazi i aluminit HP seamless

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Cilindër alumini me gaz industrial

Materiali: aliazh alumini me forcë të lartë 6061.

Trajtimet e brendshme: rezistenca ndaj korrozionit.

Pesha: 40% ulje peshe sesa cilindrat e çelikut.

Linja e gjerë:

Diametri i jashtëm: 89 mm - 250 mm

Kapaciteti i ujit: 0.5L - 50L

Presioni i punës: 12.4MPa, 13.9MPa, 15MPa, 15.4MPa, 20MPa, etj.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky sigurojnë gamën më të gjerë të bombolave ​​të gazit alumini me gaz industrial me performancë të lartë që prodhohen kryesisht sipas standardeve EN1975 dhe DOT-3AL, GB dhe ISO. Kapaciteti popullor i ujit është nga 10L në 50L, presion pune duke përfshirë 15MPa, 15.3MPa, 20MPa, etj.

Isshtë ideale për një gamë të gjerë të gazit të rrallë, gazit special dhe aplikimeve të përzierjes së gazit me pastërti të lartë, duke përfshirë gazrat e përdorura në prodhimin e gjysmëpërçuesve dhe produkteve të tjera elektronike, në të cilat ruajtja e pastërtisë së gazit dhe stabiliteti është thelbësore. Cilindrat janë gjithashtu në dispozicion për përmbajtjen e gazeve të saldimit dhe prerjes, si dhe një larmi të gjerë të aplikacioneve të tjera industriale.

Specifikimet teknike

Cilindër alumini me gaz industrial

standard

Tipi

diametër jashtme

Kapaciteti i ujit

Presionin e punës

EN1975 / ISO7866

159-10L-15MPa

159 mm

10 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

203-20L-15MPa

203 mm

20 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

232-30L-15MPa

232 mm

30 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

250-50L-15MPa

250 mm

50 L

15 MPa

EN1975 / ISO7866

204-20L-20MPa

204 mm

20 L

20 MPa

EN1975

250-50L-20MPa

250 mm

50 L

20 MPa

PIKA-3AL

250-46.4L-2219Psi

250 mm

46.4 L

2219Psi

Packaging & Shipping

Cilindrat mund të paketohen me kuti kartoni çdo cilindër, me paletë ose pa paletë në enë, 20ft ose 40ft.

Raport & Certifikime

Cilindrat janë me raport të detajuar të provës, përfshirë raportin e provës së fabrikës, raportin e provës hidraulike report raportin e provës së palëve të treta etj.

Raporti i referencës:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Cila është përparësia në peshë e cilindrave të aluminit?

  Reduktim peshe 40% sesa cilindrat çeliku.

 • 02
  Po piktura për cilindrat?

  Trupi i krehur me kupolë natyrale të pa lyer është standard. Veshja e pluhurit të plotë të trupit është në dispozicion.

 • 03
  Po në lidhje me kohën e dorëzimit të këtij lloji të cilindrit?

  Për porositë e blerjes me shumicë, zakonisht duhen 4-6 javë për të përfunduar prodhimin.

NA KONTAKTONI