+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Cilindër gazi pa çelik HP

Ti je ketu : home>Produkte>Cilindër gazi pa çelik HP

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Cilindër DOT

Standardi DOT i aprovuar.

Certifikuar autoriteti ndërkombëtar i inspektimit.

Zbatohet për oksigjen, azot, argon, CO2 etj.

Përdoret gjerësisht për saldim dhe prerje.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

Cilindri i gazit SinoCleansky DOT prodhohet sipas standardit DOT-3AA. Ky cilindër standard është kryesisht për tregun e Amerikës së Jugut dhe Amerikës së Veriut, me raporte ndërkombëtare të provave të palëve të treta. Disa lloje specifike përdoren gjerësisht në fushën e saldimit dhe prerjes, të tilla si 20CF dhe 40CF, të cilat janë të njohura në tregun e Lindjes së Mesme, gjithashtu.

Cilindrat përdoren gjerësisht për Oksigjen (O2), Azot (N2), Argon (Ar), Dioksid karboni (CO2), Helium (Ai), Oksid azotik (N2O), Hidrogjen (H2) dhe kështu me radhë, i cili mbulon industriale, sektorët e zjarrfikjes, energjisë, mjekësisë, ndërtimit të qytetit dhe sektorëve të tjerë.

Specifikimet teknike

Cilindër DOT

standard

Tipi

diametër jashtme

Kapaciteti i ujit

Presionin e punës

DOT-3AA

20CF (MC10)

133 mm

3.6 L

2015 psi

DOT-3AA

40CF (B40)

178 mm

7.8 L

2015 psi

DOT-3AA

225CF

229 mm

43.3 L

2015 psi 

Packaging & Shipping

Të gjithë cilindrat do të jenë të mbushur me rrjetë plastike për mbrojtjen e lyerjes. Dhe cilindrat mund të dorëzohen me paletë, ose të lirshëm në enë.

Raport & Certifikime

Cilindrat janë me raport të detajuar të provës, përfshirë raportin e provës së fabrikës, raportin e provës hidraulike dhe raportin e provës së palës së tretë, etj.

Raporti i referencës:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Po në lidhje me dërgesën për këto cilindra?

  Në përgjithësi, cilindrat do të transportohen nga enë 20ft me paletë, veçanërisht për cilindrat e vegjël.

 • 02
  Po në lidhje me cilindrin që përdoret si një grup për saldimin dhe prerjen?

  Cilindri i oksigjenit 20CF përputhet me cilindrin acetilen MC10. Cilindri oksigjen 40CF përputhet me cilindrin acetilen B40.

 • 03
  Po valvulat e cilindrit?

  Valvulat e cilindrit mund të sigurohen bazuar në kërkesën e klientit, siç janë valvulat e serisë CGA.

NA KONTAKTONI