< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Zgjidhje inxhinierike e gazit industrial

Ti je ketu : home>Gazi industrial>Zgjidhje inxhinierike e gazit industrial

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Pompat e lëngshme të azotit me presion të lartë të montuara në automjet

  • Përshkrim

PËRSHKRIMI

Pompat e lëngshme të azotit me presion të lartë të montuara në automjet:

SinoCleansky prodhoi sistemin e rrëshqitjeve (karrocave) të lëvizshme të pompave të lëvizshme në natyrë, siç janë skidat e pompës së lëngut të lëngut me presion të lartë të montuar në automjet për minierat në fushat e naftës dhe fushat e gazit, rrjedhjet e mëdha të pompave të lëngut të azotit me rrjedhje të madhe për pastrimin e azotit në tubacionin e gazit natyror. Dhe një sistem i tillë është i përshtatshëm për transportin e autostradës në distanca të gjata; përveç kësaj, ato kanë besueshmëri të lartë. Heliumi dhe azoti i tubacioneve që zbulojnë shkarjet e pompës që përputhen (certifikimi i shoqërisë së klasifikimit CCS është kaluar) përdoren për zbulimin e rrjedhjeve të tubacioneve detare. Skidat e pompës LNG dhe trungu i pompës me presion të lartë L-CNG përdoren për stacionet e gazit natyror; L-CNG dhe sisteme të tjerë të plotë përdoren për qëllime rruajtjeje të pikut të gazit natyror urban.

微 信 图片 _20201215154603

 Rrjedhja: 50-15000L / H (gjendje e lëngët)

 Presioni maksimal i daljes: 70MPa

 Niveli i integrimit të sistemit (trungut të pompës) është i lartë; të gjithë përbërësit janë instaluar në një mënyrë të plotë: sistemi i energjisë (grupi i gjeneratorit të karburantit / grupi i gjeneratorit), pompë, avullues, sistemi i kontrollit, tubacioni, sistemi i furnizimit me karburant.

 Sistemi përdor monitorimin e pikave dhe kontrollin e PLC; funksionimi automatik i sistemit mund të realizohet.

 Funksionimi i sistemit është i thjeshtë: çfarë nevojitet për të bërë lidhjen e tubacioneve hyrëse dhe dalëse, kalimin në furnizimin me pluhur ose fillimin e sistemit të pluhurit.

 Sistemi ka dizajn të veçantë: ai mund të përshtasë operacionet në natyrë dhe transportin e shpeshtë të autostradës. Përveç kësaj, ajo ka aftësi të jashtëzakonshme anti-përplasje, të qëndrueshme nga era dhe të pavarur të punës.


NA KONTAKTONI