+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Rivendosja e LNG-së

Ti je ketu : home>Produkte>Rivendosja e LNG-së

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Procesi i trungut të karburantit të automjeteve L-CNG

  • Përshkrim

PËRSHKRIMI

Procesi i rrëshqitjes së karburantit të automjeteve L-CNG

a) Rrëshqitja e rezervuarit të ruajtjes LNG: për ruajtjen e LNG dhe furnizimin me lëng, zakonisht të blera ose të siguruara direkt nga përdoruesi. (Rezervuari horizontal vjen me sisteme nën presion, depresion i depozitimit vertikal të depozitës vertikale)

b) Shkarkimi i trungut PBU: për rritjen dhe presionin e vazhdueshëm kur cisterna LNG shkarkon lëngun, atëherë depozitat e LNG mund të arrijnë diferencën normale të presionit të lëngut, kështu që cisternat LNG mund të ngarkojnë ujitje.

c) Rrëshqitja e prodhimit të gazifikimit LNG: për gazifikimin LNG, nxehtësinë komplekse, rregullatorin e presionit, matjen, plus faull, në mënyrë që gazifikimi pas gazit i natyrës në përputhje me kërkesat e përdoruesit të jetë konstante, temperatura konstante, presioni i vazhdueshëm i daljes . Kur shpejtësia e rrjedhës ≥2000Nm³ / orë, rekomandohet që avulluesi LNG të vlerësohet veçmas ose themelor veçmas në vend.

imazh


NA KONTAKTONI