+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Rivendosja e LNG-së

Ti je ketu : home>Produkte>Rivendosja e LNG-së

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Lëng Rigasifikimi LNG me Procesin e Rimorkios

  • Përshkrim

PËRSHKRIMI

Rrëshqitja e rigasifikimit të LNG me procesin e rimorkios

a) Cisternat LNG ose kontejnerët LNG: për transportin e LNG-së, zgjidhja e furnizimit me depozitë.

b) Rrëshqitja e presionit të cisternave LNG: për rritjen dhe presionin e vazhdueshëm kur cisternat LNG shkarkojnë lëngun në mënyrë që kur cisternat LNG ose kontejnerët LNG të arrijnë një presion të vazhdueshëm të daljes së LNG në shkumën e prodhimit të gazifikimit LNG.

c) Rrëshqitja e prodhimit të gazifikimit LNG: për gazifikimin LNG, nxehtësinë komplekse, rregullatorin e presionit, matjen, plus faull, në mënyrë që gazifikimi pas gazit i natyrës në përputhje me kërkesat e përdoruesit të jetë konstante, temperatura konstante, presioni i vazhdueshëm i daljes . Kur shpejtësia e rrjedhës ≥1000Nm³ / orë, rekomandohet që avulluesi LNG të vlerësohet veçmas ose themelor veçmas në vend.

imazh


NA KONTAKTONI