+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Rivendosja e LNG-së

Ti je ketu : home>Produkte>Rivendosja e LNG-së

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Procesi i Stacionit Standard të Rigasifikimit të LNG-së

  • Përshkrim

PËRSHKRIMI

Procesi i stacionit standard të rigazifikimit të LNG

a) Shkarja e shkarkimit: rritja dhe presioni i vazhdueshëm për cisternat LNG që shkarkojnë lëngun, cisternat LNG për të arritur nivelin normal të diferencës së presionit të infuzionit të rezervuarit LNG, me funksionin e mbushjes së cisternave LNG.

b) Rrëshqitja e rezervuarit të magazinimit LNG: për depozitimin e LNG-së dhe lëngun, të blera përgjithësisht ose të siguruara direkt nga përdoruesi, rezervuari vjen me prodhuesit e pajisjeve për të siguruar komplete komplet pajisjet e presionit të rezervuarit dhe rutimin e tubave.

c) Rrëshqitja e prodhimit të gazifikimit LNG: për gazifikimin LNG, filtrin, rregullatorin e presionit, matjen, plus faull, në mënyrë që gazifikimi pas gazit i natyrës në përputhje me kërkesat e konstante të përdoruesit, temperatura konstante, presioni i vazhdueshëm i daljes.

imazh


NA KONTAKTONI