< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Transporti dhe Magazinimi LNG

Ti je ketu : home>energji>Transporti dhe Magazinimi LNG

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Kontejner tankesh ISO LNG T75

Teknologjia: izolim me shumë shtresa me vakum të lartë.

Zbatimi: Ruajtja dhe transporti i LNG-së.

Standardi: GB150, EN13530, ASME dhe standarde të tjera ndërkombëtare.

Regjistrohu Certifikata CSC e LIoyd, Certifikata BV dhe Certifikata CCS.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky Kontejnerët intermodalë prodhohen sipas GB150, EN13530, ASME dhe standarde të tjera ndërkombëtare, me Certifikatën CSI të LIoyd's Register, Certifikatën BV dhe Certifikatën CCS dhe ofrojnë një ndërtim të fortë, të qëndrueshëm me një sistem izolimi shumë efikas për kohën maksimale të mbajtjes.

Mallrat përdoren gjerësisht për të transportuar LNG kriogene - në mbarë botën me anije, hekurudhë ose rrugë. Kontejnerët tanë ISO janë në dispozicion në një gamë të gjerë presionesh pune nga 0.8-2.2MPa.

Specifikimet teknike

Kontejner tankesh ISO LNG T75

standard

Numri i tipit

Mjedisi mbushës

Presionin e punës

Kapaciteti i ujit

material

Anije e brendshme / e jashtme

EN13530

TSCSC-D22B

(T75-20FT-18BAR)

LNG

1.8MPa

21.7M3

1.4315 / Q345R

EN13530

TCSCS-A21A

(T75-20FT-22BAR)

LNG

2.2MPa

21.4M3

1.4315 / Q345R

ASME

TCSCS-FA-2019-13

(T75-20FT-16BAR)

LNG

1.6MPa

20.4M3

/

ASME

TCSCS-U46F

(T75-40FT-8BAR)

LNG

0.8MPa

45.7M3

SA240M / Q345R

Packaging & Shipping

Enë është me numër kontejner dhe dërgohet direkt.

Raport & Certifikime

Kontejnerët janë me Certifikatën e Inspektimit të Produktit, Vizatimin e Asamblesë së Përgjithshme, Skemën e Diagramit të Rrjedhës së enëve të rezervuarit, Manualin e Përdorimit, Certifikatën e llogaritjes së Forcës etj., Certifikatën e CSI-së së Regjistrit të palës së tretë LIoyd's

Certifikata e referencës LRS CSC:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Si te zgjidhni produktin e duhur?

  Pls tregojnë parametrat e kontejnerit që ju nevojiten, përfshirë standardin e prodhimit, presionin e punës, mjedisin mbushës (vetëm një lloj mediumi ose medium të ndryshëm), pls gjithashtu tregojnë sasinë që ju nevojitet. Zakonisht ne mund të sigurojmë 8-22bar presion pune për LNG. Madhësitë përfshirë 20ft dhe 40ft.

 • 02
  Çfarë standardi dhe Certifikate prodhimi mund të ofroni?

  Standardet e prodhimit përfshirë EN, ASME, GB dhe ne gjithashtu ofrojmë Certifikatën CSI të Regjistrit të LIoyd, certifikatën BV ose Certifikatën CCS.

 • 03
  Cilat janë aksesorët e produkteve tuaja?

  Ne mund të sigurojmë valvola të Kinës dhe valvola ndërkombëtare. Dhe ne do të sigurojmë listën e valvulave pasi të konfirmohet.

NA KONTAKTONI