< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Transporti dhe Magazinimi LNG

Ti je ketu : home>energji>Transporti dhe Magazinimi LNG

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Rezervuari LNG

Lloji: vertikal, horizontal

Standardi i prodhimit: GB, ASME, EN

Kapaciteti: 1M3 - 200M3

Presioni i punës: 0.8MPa, 1.6MPa, 2.0MPa, 2.4MPa, etj

Mesatar: LNG

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky furnizoni Rezervuarin LNG që mund të mbushë gazin natyror në formë të lëngshme.

Për të siguruar pajisje me performancë të lartë, Sinocleansky bën një seri provash të rrepta, duke përfshirë procesin automatik të saldimit, rrezet X dhe testet tejzanor, prodhimin dhe testimin e vakumit, testet hidraulike, provën e rrjedhjes për enën e brendshme, etj.

Specifikimet teknike

Rezervuari LNG

standard

Tipi

Medium

GB / ASME / EN

10M3-16BAR

LNG

GB / ASME / EN

20M3-11BAR

LNG

GB / ASME / EN

20M3-16BAR

LNG

GB / ASME / EN

20M3-8BAR

LNG

GB / ASME / EN

25M3-16BAR

LNG

GB / ASME / EN

50M3-16BAR

LNG

GB / ASME / EN

100M3-8BAR

LNG


Packaging & Shipping

Rezervuarët do të paketohen në kontejnerë dhe do të fiksohen me litarë, ose do të transportohen me shumicë direkt.

Raport & Certifikime

Rezervuarët dorëzohen me raport të hollësishëm të provës së fabrikës dhe raportin e provës së palës së tretë.

Raporti i provës së fabrikës përfshin të tilla si:

Test hidrostatik

Prova e rrezeve X për të salduar

Test jo shkatërrues

Zbulimi i rrjedhjeve të heliumit

Test vakumi

Ridesto çertifikatën e valvulës së sigurisë

Prona e përkuljes së pllakës provë të saldimit

Prona mekanike e pllakës provë të saldimit

Raporti përfundimtar i mbylljes

etj.

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

FAQ
 • 01
  Po në lidhje me kohën e dorëzimit të rezervuarit për ruajtjen e gazit të lëngshëm?

  Zakonisht duhen 2-4 muaj për të përfunduar prodhimin, bazuar në kohën e dorëzimit të lëndës së parë.

 • 02
  Po në lidhje me standardin e prodhimit të disponueshëm?

  Standardi i prodhimit duke përfshirë GB / ASME / EN.

 • 03
  Po në lidhje me kushtet e garancisë?

  Ky produkt dhe pjesët sipas datës së dërgesës mund të gëzojnë shërbimin e garancisë prej 12 muajsh (probleme vakumi 36 muaj).

NA KONTAKTONI