+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Bimë mini LNG

Ti je ketu : home>Produkte>Bimë mini LNG

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Bimë mini LNG

I montuar në trung.

Projektuar modulare.

Bërë me porosi.

Testuar në mënyrë dinamike.

  • Përshkrim

  • Packaging & Shipping

PËRSHKRIMI

Gasooo, gëzon teknologjinë tonë thelbësore dhe paketën e plotë të procesit të MRC për Mini LNG;

Gasooo, e ka kthyer zgjidhjen tonë në një projekt demo të suksesshëm, gjithashtu platforma e parë dhe e vetme e provës për Mini LNG;

Gasooo, qëndron për "hapja e gazit, funksionimi dhe mundësia", një markë e lindur për LNG, dhe plotëson të gjitha kërkesat tuaja për Mini LNG;

Të gjitha Njësia e Procesit

Serial Nr

arti i punës

Vërejtjet

1

Njësia e para-trajtimit të gazit të lëndës së parë


2

Njësia e deacidifikimit të gazit të lëndës së parë


3

Njësia e heqjes së merkurit nga dehidrimi i gazit të lëndës së parë


4

Përzieni njësinë e kompresimit të ftohësit


5

njësia e kutisë së ftohtë të likuidimit


6

Matësit dhe azoti PSA gjenerojnë njësi

njësia e furnizimit me azot

7

Njësia e ruajtjes dhe proporcionimit të ftohësit


8

Njësia e furrës termike të vajit


9

Njësia e kontrollit të instrumentit


10

Inxhinieri i furnizimit me energji / njësia e gjenerimit të energjisë


11

Njësia e ruajtjes dhe ngarkesës LNG

fakultativ

aplikimi Field

Specifikimet e Impiantit Demo

Kapaciteti ditor :50000Nm3 / ditë

Presioni i gazit të lëndës së parë rregullon,matja:

   shkalla e rrjedhës së dizajnit 2291.3Nm3/ h Operacioni aktual 2083Nm3/h

   presioni i hyrjes 0.4Mpa, priza 4.1Mpa

Njësia e pastrimit:

   shkalla e rrjedhës së dizajnit 2083Nm3/ h Operacioni aktual 2046Nm3/h

   presioni i hyrjes 4.03Mpa, priza 3.92Mpa

Kutia e ftohtë:

  shpejtësia e rrjedhës 2046Nm3/ h Operacioni aktual 2046Nm3/h

  presioni i hyrjes 3.89 Mpa, priza 0.3Mpa   

prodhim : LNG standarde -157

Teknologji:MKK

 

Më shumë prezantim i MKK

Cikli ftohës i përzier ftohës është një proces në të cilin përdoret një përzierje e hidrokarbureve N2 dhe C1 deri C5 si një ftohës qarkullues. Procesi karakterizohet nga përdorimi i një ftohësi të përzier në ciklin e ftohjes, që kërkon vetëm një kompresor, i cili thjeshton procesin dhe zvogëlon koston.


Packaging & Shipping

Impianti MINI LNG i montuar në skaj dhe i moduluar mund të dorëzohet, instalohet dhe mirëmbahet lehtë.

NA KONTAKTONI