+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

SCBA (Aparatura të frymëmarrjes me vetvete) Cilindra të përbërë

Ti je ketu : home>Produkte>SCBA (Aparatura të frymëmarrjes me vetvete) Cilindra të përbërë

Produkte

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Cilindri standard DOT SCBA

Materialet: fibra karboni dhe AA 6061.

Pesha e lehtë: pesha zvogëlon 70% sesa bombola gazi çeliku.

Presion i lartë: 300bar, 4500psi.

Rezistenca ndaj korrozionit.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky Cilindri SCBA standard SinoCleansky DOT është ideal për të ruajtur oksigjenin, dhe tipari 40% - 70% peshë më i lehtë se cilindrat prej çeliku siguron që të mund të përdoret në mënyrë ideale si cilindra të aparateve të frymëmarrjes të mbyllura.

Për më tepër, cilindri SCBA ka kaluar çertifikimin DOT dhe mund të përdoret botërisht në tregun amerikan.

Specifikimet teknike

Cilindër SCBA standard DOT

standard

Tipi

Kapaciteti i ujit

Presionin e punës

DOT

DOT4.7L-4500PSI

4.7 L

4500PSI

DOT

DOT6.8L-4500PSI

6.8 L

4500PSI

DOT

DOT9.0L-4500PSI

9 L

4500PSI

Packaging & Shipping

Cilindrat do të jenë të mbushur me plastikë flluskë dhe kuti kartoni çdo cilindër për të siguruar shpërndarjen e sigurt, me paletë ose pa paletë në enë, 20ft ose 40ft.

Raport & Certifikime

Cilindrat dorëzohen me raport të hollësishëm të provës, të tilla si raporti i provës në fabrikë, ose raporti i provës së palës së tretë, etj.

Raporti i referencës:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Cili është materiali i linjës për cilindrin SCBA?

  Aliazh alumini 6061.

 • 02
  Po në lidhje me përdorimin e këtij lloji të cilindrit?

  Përdorimi i cilindrit SCBA kryesisht përfshin aparatet e frymëmarrjes që përmbajnë vetë frymëmarrje (SCBA), oksigjenin e avionëve dhe rampat e shpëtimit inflatable, dhe aplikacione të tjera që kërkojnë peshë të lehtë, ruajtje të gazit me presion të lartë etj.

 • 03
  Po në lidhje me kohën e dorëzimit të këtij lloji të cilindrit?

  Bazuar në llojin dhe sasinë, nga 20 ditë në 45 ditë.

NA KONTAKTONI