< img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=571452903801938&ev=PageView&noscript=1" />
+ 86-10-64709959
EN

NA KONTAKTONI hetim Lajme & Ngjarje Qendra Burimore Karriera Blog

Të gjitha kategoritë

Saldimi dhe Prerja

Ti je ketu : home>Aplikime>Saldimi dhe Prerja

NA KONTAKTONI

Pekin Sinocleansky Technologies Corp

Adresa:

Wangjing SOHO, Chaoyang District, Pekin, PR China. Kodi Postar : 100102

Telefon:

+ 86-10-64709959

Email:

[email mbrojtur] Shiko më shumë +

Cilindër acetileni

Prodhimi std: GB11638, EN13322, DOT-8AL.

Diametri i jashtëm: 101 mm - 260 mm etj.

Kapaciteti i ujit: 2L - 60L.

Lloji popullor: MC10, B40, 40L.

 • Përshkrim

 • Specifikimet teknike

 • Packaging & Shipping

 • Raport & Certifikime

 • FAQ

PËRSHKRIMI

SinoCleansky Cilindrat acetilen përdoren kryesisht në fushën industriale për saldimin dhe prerjen.

Gjithashtu, përdoret gjerësisht për ruajtjen dhe transportimin e acetilenit.

SinoCleansky furnizon cilindra acetileni që përshtaten me standarde të ndryshme dhe plotësojnë nevojat e tregjeve të ndryshme rajonalë. Madhësia e njohur GB11638, cilindri 40L dhe lloji DOT-8AL, MC10 dhe B40. Ata janë të besueshëm në cilësi, ekonomike, të sigurt dhe ka marrë komente të favorshme nga përdoruesit.

Specifikimet teknike

Cilindër acetileni

standard

Tipi

diametër jashtme

Kapaciteti i ujit

Presionin e punës

GB11638

RYL250-40

258 mm

40 L

1.56 Mpa

EN13322

EN13322-OD260-40L

260 mm

40 L

1.5 Mpa

EN13322

EN13322-OD310-60L

310 mm

60 L

1.5 Mpa

PIKA-8AL

MC10 (20CF)

101 mm

2 L

1.56 Mpa

PIKA-8AL

B40 (40CF)

158 mm

7.6 L

1.56 Mpa

PIKA-8AL

A250

254 mm

43 L

1.56 Mpa

Packaging & Shipping

Të gjithë cilindrat do të paketohen me kujdes për mbrojtje. Dhe cilindrat mund të dorëzohen me paletë, ose të lirshëm në enë.

Raport & Certifikime

Cilindrat dorëzohen me raport të hollësishëm të provës, përfshirë raportin e provës së fabrikës dhe raportin e provës hidrostatike.

Dhe për cilindrin standard DOT, do të sigurohet raporti i hollësishëm i provës së palës së tretë.

Raporti i provës së fabrikës referuese:

E-mail [email mbrojtur] për të marrë ekzemplarin më të detajuar të raportit të testit.

                                       

FAQ
 • 01
  Po në lidhje me fushën e popullarizuar që përdor këtë lloj cilindri?

  Cilindri acetilen përdoret kryesisht në fushën industriale për saldimin dhe bashkimin.

 • 02
  Po në lidhje me dërgesën për këto cilindra?

  Në përgjithësi, cilindrat do të transportohen nga enë 20ft, nëse pa paletë, sasia e ngarkimit është 480 copë për 40L.

 • 03
  Po në lidhje me cilindrin që përdoret si një grup për saldimin dhe prerjen?

  Cilindri acetilen MC10 përputhet me bombola oksigjeni 20CF. Cilindri acetilen B40 përputhet me bombola oksigjeni 40CF.

NA KONTAKTONI